اخبار > ارتباط آسم با افزایش ریسک اختلال در تپش قلب
 


  چاپ        ارسال به دوست

ارتباط آسم با افزایش ریسک اختلال در تپش قلب

تحقیق جدید نشان می‌دهد افراد مبتلا به آسم دائمی در مقایسه با افراد فاقد این بیماری، ۱.۵ برابر بیشتر با ریسک ابتلا به اختلال تپش قلب موسوم به فیبریلاسیون دهلیزی مواجه هستند.

به‌گزارش مهر، در این مطالعه داده‌های مربوط به ۶۶۱۵ نفر که به مدت حدود ۱۳ سال تحت نظر بودند بررسی شد. در زمان شروع مطالعه، هیچ یک از شرکت کنندگان مبتلا به بیماری قلبی نبودند.

محققان دانشگاه ویسکانسین آمریکا دریافتند ۱۵۰ نفر از شرکت کنندگان که مبتلا به بیماری آسم همیشگی بودند و نیاز به مصرف روزانه دارو برای کنترل مشکل شأن داشتند بیشتر با احتمال تشخیص فیبریلاسیون دهلیزی مواجه بودند.

التهاب فاکتور پرخطر در هر دو مشکل بیماری آسم و فیبریلاسیون دهلیزی است و محققان مشاهده کردند افراد مبتلا به بیماری دائمی آسم دارای بالاترین میزان التهاب بودند. اما تحقیق نشان می‌دهد چیزی بیشتر از یک التهاب ساده عامل ارتباط بین بیماری آسم و تپش نامنظم قلب است.

به‌گفته محققان، احتمالاً یک نوع التهاب خاص عامل بروز این رابطه است.

مطالعات قبلی انجام شده در کشورهای دیگر هم به‌وجود رابطه بین آسم و فیبریلاسیون دهلیزی پی برده‌اند. در یک مطالعه در نروژ بر روی ۵۴,۵۶۷ نفر مشخص شد ابتلاء به بیماری آسم با افزایش ۳۸ درصدی ریسک ابتلاء به فیبریلاسیون دهلیزی مرتبط است.

محققان تاکید دارند با وجود این ارتباط بین بیماری آسم و فیبریلاسیون دهلیزی، لازم است بیماران برای حفظ سلامت قلب شأن تغییراتی در سبک زندگی‌شان انجام دهند نظیر ورزش کردن، حفظ وزن سالم و رژیم غذایی کم سدیم.

منبع: http://pana.ir/news/1022743

 


٠٩:٤٤ - يکشنبه ٢٧ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨٧٧٦    /    تعداد نمایش : ٩٤٧


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Contact Us Gallery News About Us Home
Copyright © 2014 LTRC.SBMU.AC.IR Allright Reserved Powered By NRITLD IT Department