اخبار > جلسه پیوند اعضا
 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه پیوند اعضا

سومین جلسه شورای پژوهشی مرکز تحقیقات پیوند ریه و گروه پیوند اعضاء قلب، ریه و کبد بیمارستان در سال 1401 به تاریخ 1401/1/29در سالن شورای کاخ واقع در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماریهای ریوی، با حضور اعضا تشکیل شد و مطالب زیر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت:

 

1-کوردیناتور خانم گلناز روشن ضمیر  سه مورد بیمار بابت پیوند ریه را معرفی کردند که بشرح زیر میباشد:

-بیمار آقایی 33 ساله old TB که از 5 سال پیش تحت برونکوسکوپی قرار گرفته است که با تشخیص عفونت برونش چپ که داخل ریه میریزد. عمل پیوند ریه بیمار با ریسک بالا میباشد و از ابتدا عمل بیمار باید تحت اکمو قرار گیرد.

-بیمار خانومی 57 ساله که در جلسه گذشته مورد بحث قرار گرفت و کاندید همزمان عمل قلب و ریه میباشند به علت ریسک بالا از لیست پیوند خارج شدند.

-بیمار خانمی 39 ساله خانه دار بر تشخیص برونشکتازی و گروه خونی O+ از بدو تولد مشکلات ریوی و تنگی نفس و خلط داشت که از تابستان 1400 با تنگی نفس شدید به اکسیژن وابسته شد. بیمار سابقه عمل تخلیه تخمدان شده که در جواب پاتولوژی خوش خیم بوده. در مشاوره های قبل از عمل، عمل پیوند را بلامانع دانستند. با مطرح شدن در کمیسیون و مشورت اعضا مقرر شد بیمار بعد از 3 ماه و تمام شدن طول درمان دارویی در لیست پیوند قرار گیرد.

4-دکتر فرح نقاش زاده یک مورد پیوند ریه و قلب همزمان اطفال را معرفی کردند که با توجه به نداشتن تجهیزات برای عمل پیوند اطفال مقرر شد عمل پیوند در بیمارستان ما انجام نشود و یکی ازجراحان ما در بیمارستان چمران با جراح قلب عمل پیوند را انجام دهند. که در جلسه ای با دکتر ضرغام احمدی و اتندینگ بیمارستان چمران جلسه ای گذاشته شود و تصمیم گیری نهایی گرفته شود.

5-دکتر علیرضا جهانگیری در خصوص انتشار مجله ای در زمینه پیوند و جراحی و بیهوشی و مراقبتهای ویژه تحت نظر مرکز تحقیقات پیوند ریه صحبت کردند و  هدف خود را چالش تایید نشدن مقالات در مجلات معتبر خارجی و اکسپت و چاپ نشدن مقالات در مجله تنفس عنوان کردند که با مشورت اعضا دکتر عباسی رییس مرکز تحقیقات پیوند ریه مخالفت خود را اعلام داشتند.

 


١٢:٢٩ - سه شنبه ٣٠ فروردين ١٤٠١    /    عدد : ١١٥٧٢٢    /    تعداد نمایش : ٥٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Contact Us Gallery News About Us Home
Copyright © 2014 LTRC.SBMU.AC.IR Allright Reserved Powered By NRITLD IT Department