اخبار > جلسه پیوند اعضا
 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه پیوند اعضا

 

چهارمین جلسه شورای پژوهشی مرکز تحقیقات پیوند ریه و گروه پیوند اعضاء قلب، ریه و کبد بیمارستان در سال 1401 به تاریخ 1401/02/05در سالن شورای کاخ واقع در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماریهای ریوی، با حضور اعضا تشکیل شد و مطالب زیر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت:

1-کوردیناتور خانم گلناز روشن ضمیر  چهار مورد بیمار بابت پیوند ریه را معرفی کردند که بشرح زیر میباشد:

 

-بیمار آقایی 39 ساله با گروه خونی A+ از دو سال قبل با درد در ناحیه قفسه سینه و تشخیص کاستروآتریت تحت درمان بودند که موثر واقع نشد و بعد از مراجعه مجدد فیبروز ریه تشخیص داده شد. بیمار وابسته به اکسیژن میباشد. در مشاوره های قبل از عمل، عمل پیوند را بلامانع دانستند. بیمار مورد مناسبی برای عمل پیوند ریه میباشد.

 

-بیمار آقایی 57 ساله COPD با گروه خونی O+ از سه سال پیش تحت درمان قرار گرفته است. بیمار قبلا سابقه استفاده سگار و مخدر را داشته که الان 5 ماه است سیگار را ترک کرده است ولی با توجه به اعتیاد بیمار از لیست پیوند خارج شدند.

 

-بیمار خانمی 30 ساله با تشخیص فیبروز ریه و با گروه خونی O+ که از 9 سالگی دچار مشکلات ریوی شدند و تحت عمل بیوپسی باز قرار گرفتند و تحت درمان قرار گرفتند. بیمار از دو سال پیش وابسته به اکسیژن میباشد. در مشاوره های انجام شده عمل پیوند ریه را بلامانع دانستند ولی بیمار از لحاظ روحی نیاز به زمان دارد.

 

-بیمار خانمی 23 ساله با تشخیص برونشکتازی با گروه خونی A+ از بدو تولد مشکلات ریوی داشتند که این علایم تشدید پیدا کرده است. بیمار از خلط و سرفه و تنگی نفس شکایت دارد. بیمار وابسته به اکسیژن میباشد. در مشاوره های قبل از عمل، عمل پیوند ریه را بلامانع دانستند. بیمار در حین عمل پیوند باید تحت اکمو مورد عمل قرار گیرد.

 

2-با توافق اعضا مقرر شد جلسات پیوند راس ساعت 10 صبح برگزار شود.

 

3-خانم رستمی سرپرستار بخش VIP پیوند اعلام کردند که پزشک مقیم نداریم برای موارد اورژانسی که دکتر عباسی اعلام کردند این بخش نیاز به پزشک مقیم ندارد و اگر از جراحی های کبد و قلب در این بخش بستری میشوند خود جراح باید مریض را تحت حمایت قرار دهد.


٠٩:٥٨ - يکشنبه ١١ ارديبهشت ١٤٠١    /    عدد : ١١٦٠٨٨    /    تعداد نمایش : ٣٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Contact Us Gallery News About Us Home
Copyright © 2014 LTRC.SBMU.AC.IR Allright Reserved Powered By NRITLD IT Department