اخبار > جلسه پیوند اعضا
 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه پیوند اعضا

 

دهمین جلسه شورای پژوهشی مرکز تحقیقات پیوند ریه و گروه پیوند اعضاء قلب، ریه و کبد بیمارستان در سال 1401 به تاریخ 1401/3/24 در سالن شورای کاخ واقع در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماریهای ریوی، با حضور اعضا تشکیل شد و مطالب زیر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت:

1-     کوردیناتور خانم گلناز روشن ضمیر دو مورد بیمار بابت پیوند ریه را معرفی کردند که بشرح زیر میباشد:

-بیمار آقایی  63 ساله با گروه خونی A+ که از سه سال پیش در پی سرماخوردگی تنگی نفس و سی تی ریه با تشخیص فیبروز ریه تحت درمان قرار گرفتند که با ابتلا به کرونا علایم بیمار حاد شد. بیمار وابسته به اکسیژن است. بیمار سابقه استفاده از سیگار را 20 سال دارد که از 4 سال پیش ترک کرده است. مشاوره های قبل از عمل پیوند، عمل پیوند را بلامانع دانستند. با مشورت اعضا مقرر شد در اولویت عمل پیوند تک ریه قرار گیرند.

- بیمار خانمی  29 ساله با گروه خونی A+ که از بدو تولد فرزندش با علایم تنگی نفس شدید و کاهش وزن شدید به پزشک مراجعه کردند که با تشخیص فیبروز در زمینه درماتومیوزیت و برونشکتازی تحت درمان قرار گرفتند. بیمار بعد از ابتلا به کرونا به اکسیژن وابسته شد. در مشاوره های قبل از عمل پیوند، مشاوره روانپزشکی اعلام کردند بیمار سابقه افسردگی دارد و برای عمل پیوند بیمار را تایید نکردند . با مشورت اعضا مقرر شد از لیست پیوند حذف شود.

 

2-     خانم اکبری سرپرستار بخش بستری پیوند اعلام کردند ساختمان پیوند برای بیمارانی که بصورت اورژانس بستری میشوند نیاز به حضور یک پزشک داریم که در بعداز ظهرها از لحاظ جراحی قلب و گوارش و کبد جوابگو باشند که با تماسی که دکتر عباسی با دکتر ورهرام مدیر بیمارستان گرفتند و درخواست پزشک مقیم کردند مقرر شد که به این مورد رسیدگی شود.

 

3-     خانم رستمی سرپرستار بخش مراقبت ویژه پیوند اعلام  کردند که نسبت به تعدا اتاق عمل ها در بخش پیوند، تعداد تخت های آی سی یو کم میباشد.


١١:٤٢ - شنبه ٢٨ خرداد ١٤٠١    /    عدد : ١١٧٧٥٥    /    تعداد نمایش : ٨٢


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Contact Us Gallery News About Us Home
Copyright © 2014 LTRC.SBMU.AC.IR Allright Reserved Powered By NRITLD IT Department