اخبار > جلسه پیوند اعضا
 


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه پیوند اعضا

پنجمین جلسه شورای پژوهشی مرکز تحقیقات پیوند ریه و گروه پیوند اعضاء قلب، ریه و کبد بیمارستان در سال 1401 به تاریخ 1401/2/20 در سالن شورای کاخ واقع در مرکز آموزشی، پژوهشی و درمانی سل و بیماریهای ریوی، با حضور اعضا تشکیل شد و مطالب زیر مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت:

1-کوردیناتور خانم گلناز روشن ضمیر  سه مورد بیمار بابت پیوند ریه را معرفی کردند که بشرح زیر میباشد:

 

-بیمار آقایی 58 ساله برونشکتازی با گروه خونی O+  که سابق 12 ماه حضور در جبهه را داشته و از سال 76به دنبال سرماخوردگی و سرفه و خلط و تنگی نفس فعالیتی را داشته است که پس از اسکن ریه سه توده در ریه راست مشاهده شده است و تحت درمان قرار گرفته است که سال 88 لوبکتومی شد و برونشکتازی تشخیص داده شد. بیمار چندین بار سابقه برونکوسکوپی دارد. در مشاوره های قبل از عمل، عمل پیوند را بلامانع دانستند. مشاوره عفونی تجویز به تزریق واکسن هپاتیت را دادند. در مشاوره قلب اعلام کردند برای عمل پیوند باید عروق کرونر بررسی گردد. مقرر شد جواب پاتولوژی بیمار از بیمارستان ایرانمهر گرفته شود و پس از بررسی مجدد و کامل کردن مدارک در لیست پیوند قرار گیرد و مجدد مورد بررسی قرار گیرد.

 

-بیمار خانمی 52 ساله با تشخیص فیبروز ریه و گروه خونی O+. بیمار از 8 سال پیش با سرماخوردگی دچار خلط و تنگی نفس شد که با مراجعه به پزشک و برونکوسکوپی و نمونه برداری فیبروز ریه تشخیص داده شد. از یک سال پیش وایسته به اکسیژن شد. در مشاوره های قبل از عمل، عمل پیوند را بلامانع دانستند. بیمار سابقه عمل آپاندکتومی دارد. بیمار تست قدم را نتوانسته انجام دهد. در مشاوره قلب لازم است بیمار آنژیوگرافی عروق کرونر را انجام دهد. با مشورت اعضا بیمار کاندی پیوند یک ریه شد.

 

-بیمار آقایی 20 ساله GVHDپس از پیوند مغز استخوان مبتلا شدند. از سال 93 مبتلا به سرطان خون میباشد که بعد از 8 جلسه شیمی درمانی در سال94 پیوند مغز استخوان از خواهر انجام شد. دچار تنگی نفس شد در مشاوره های قبل از عمل ، عمل پیوند را بلامانع دانستند. مقرر شد دکتر حشمت نیا در خصوص تداخل سرطان خون و پیوند ریه تحیق و نتیجه را اعلام کنند و اگر مشکلی نداشت تصمیم گیری مجدد شود.

 

2- در خصوص درمانگاهها و کنسل نکردن وقت بیماران صحبت شد.

 

 

 

3- خانم رستمی سرپرستار بخش بستری پیوند اعلام کردند بیماران توسط اتندها بستری میشوند و دستور و مشاوره توسط خود اتندها باید نوشته شود اما در مواقع اورژانسی پزشک ندارند و دسترسی به اتنها سخت است.  مقرر شد دکتر میراب زاده مشاوره ها را بنویسند.

 

4- دکتر عباسی اعلام کردند ما باید لیست ریجستری داشته باشیم برای بیماران پیوند و مقرر شد تا لیست توسط خانم روشن ضمیر تهیه شود.

 


١٠:٠٠ - چهارشنبه ٢١ ارديبهشت ١٤٠١    /    عدد : ١١٦٣٩٠    /    تعداد نمایش : ١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Contact Us Gallery News About Us Home
Copyright © 2014 LTRC.SBMU.AC.IR Allright Reserved Powered By NRITLD IT Department