اخبار > هزینه پیوند ریه یک میلیارد تومان است
 


  چاپ        ارسال به دوست

ضرورت حمایت سازمان‌های بیمه‌گر از بیمارانی که پیوند عضو شده‌اند

هزینه پیوند ریه یک میلیارد تومان است

رئیس تیم پیوند قلب و ریه بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه هزینه پیوند ریه در کشور یک میلیارد تومان است، گفت: بخش زیادی از این هزینه‌ها توسط وزارت بهداشت و خیرین پرداخت می‌شود.

عزیزالله عباسی در نشست خبری که به مناسبت روز ملی اهدای عضو برگزار شد، اظهار داشت: امروزه در کشور اعمال مربوط به پیوند عضو با موفقیت بسیاری انجام می‌گیرد و مردم ما در زمینه پیوند عضو و در واقع اهدای عضو عزیزانشان بسیار بی‌نظیر هستند و توجه به موضوع آخرت برای آنها مدنظر قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین مشکل در حوزه پیوند این بوده که لازم است دولت و مجلس حمایت‌های بیشتری در این زمینه انجام دهند،‌ گفت: در حال حاضر اهدای عضو در کشور رایگان بوده ولی پیشنهاد می‌کنیم که دولت قوانینی را ارائه دهد که تأمین اجتماعی و سازمان‌های بیمه‌گر به خانواده فردی که عزیزشان دچار مرگ مغزی شده و اعضای آن را پیوند کرده‌اند، مستمری دهد.

رئیس تیم پیوند قلب و ریه بیمارستان مسیح دانشوری ادامه داد:‌ افرادی که عضوی به آنها اهدا می‌شود ماهانه ۸ تا ۱۰ میلیون تومان هزینه دارند و باید به صورت منظم برای تهیه داروهای خاصی که عضو آنها پس نزده شود، اقدام کنند.

عباسی افزود: هزینه پیوند ریه حدود یک میلیارد تومان است و هر چند که خانواده‌ها در کشور ما هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند و بخش اعظم این مبالغ را وزارت بهداشت و خیرین بر عهده دارند، ولی باز هم نیاز به حمایت از این افراد داریم و سازمان‌های بیمه‌گر لازم است هزینه‌های بیشتری را به ویژه در حوزه داروها تحت پوشش قرار دهند.

وی گفت: در کشورهایی همچون آمریکا و اروپا هزینه پیوند یک ریه حدود ۵۰۰ هزار دلار است ولی در ایران این میزان یک میلیارد تومان بوده و آن هم توسط وزارت بهداشت و خیرین تأمین می‌شود.

رئیس تیم پیوند قلب و ریه بیمارستان مسیح دانشوری در مورد اهدای عضو از جسد نیز گفت: این مسئله تفاوت چندانی با فردی که دچار مرگ مغزی شده نداشته و در ایران پیوند کلیه از این طریق گاهی انجام می‌شود و به شرط اینکه رعایت ضوابط انجام گیرد اقدامات مناسبی می‌توان در این زمینه انجام داد.


١٣:٠٧ - چهارشنبه ٢٤ خرداد ١٣٩٦    /    عدد : ٤٧٦٨٩    /    تعداد نمایش : ١٧٥


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Contact Us Gallery News About Us Home
Copyright © 2014 LTRC.SBMU.AC.IR Allright Reserved Powered By NRITLD IT Department