اخبار > رضایت وزارت بهداشت از آمارهای پیوند اعضا در کشور
 


  چاپ        ارسال به دوست

رضایت وزارت بهداشت از آمارهای پیوند اعضا در کشور

سید محمد کاظمینی روز پنجشنبه در دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری ‌های سلول ‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در محل سالن اجلاس سران در سخنانی گفت: جدا از پیوند قرنیه و نسوج که آمار آن بالای شش هزار پیوند است، پیوند کلیه با دو هزار و 500 ، کبد با 800 مورد و قلب با حدود 100 پیوند بیشترین آمار سال گذشته را به خود اختصاص داده است.
وی همچنین با اشاره به اینکه، پیوند سلول های بنیادی خون ساز در سال گذشته به هزار و 40 مورد رسید، گفت: این آمار نیز عدد بسیار مطلوب و مناسبی است.
رئیس اداره پیوند اعضا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن تاکید بر سازماندهی و گسترش هرچه بیشتر خدمات پیوند اعضا بر اساس معیارهای اخلاقی و پزشکی افزود: محصولات عضو، بافت و سلول روز به روز در عرصه درمانی جای خود را بیشتر باز می کند و اداره پیوند عضو نیز در محل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر همین اساس در دولت یازدهم شکل گرفته است.
وی با بیان اینکه، اداره پیوند عضو وزارت بهداشت،‌ درمان و آموزش پزشکی از چهار بخش پیوند، فراهم آوری، سلول درمانی و فناوری های تولید مثل و اهدا جنین تشکیل شده است.
کاظمینی همچنین با اشاره به وضعیت سلول درمانی از طریق سلول های بنیادی خون ساز نیز گفت: هم اکنون 17 بخش پیوند مغز و استخوان در کشور فعال است که از این تعداد سه بخش بالای 100 مورد در سال پیوند مغز و استخوان انجام می دهد و بیمارستان شریعتی با 400 مورد پیوند از بیشترین آمار برخوردار است.
وی ادامه داد: البته برای سهولت در پیوند مغز و استخوان شبکه ملی اهدا کنندگان سلول های بنیادی تاسیس شده است که این خود باعث می شود که پیوند مغز واستخوان به شکل مناسب تر انجام شود.
رئیس اداره پیوند اعضا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه، در سال گذشته میزان پذیره نویسی اهدا کننده سلول های بینادی دو برابر سال 1394 بوده است، اضافه کرد: این روند نشان دهنده آینده روبه رشد و مناسب در این حوزه است، از طرفی با حمایت های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری سلول های بنیادی غیر خون ساز نیز در حال ورود به عرصه درمان هستند که البته بیشتر در حوزه پژوهش و تحقیقات است.
دومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با حضور 70 شرکت دانش بنیان و ارائه 350 محصول در حوزه سلول های بنیادی از 22 الی 24 تیرماه در سالن اجلاس سران در حال برگزاری است.


١٣:٠٩ - شنبه ٢٤ تير ١٣٩٦    /    عدد : ٤٨٨٥١    /    تعداد نمایش : ١٢٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
Contact Us Gallery News About Us Home
Copyright © 2014 LTRC.SBMU.AC.IR Allright Reserved Powered By NRITLD IT Department